Android, aplikace, Apple, chytré hodinky, chytré náramky, chytré osobní váhy, chytrý telefon, cvičební plány, cvičení online, digitální technologie, efektivita, Fitbit, Garmin, hry virtuální realita, iOS, komunikační nástroje, mobilní aplikace, moderní technologie, návyk na cvičení, online aplikace, Online Fitness, online komunikace, online služby, PC hry, počítačové hry, silová cvičení, smartphone, software as a service, sport, sportovní náramky, sporttestery, trénink online, virtuální cvičení, virtuální cyklotrénink, virtuální hry, virtuální nástroje, virtuální počítač, virtuální realita hry, virtuální život hry, zdraví

Chytré náramky a hodinky: Mít zdraví pod palcem není levné, ale vyplatí se to

Ceny chytrých náramků, které počítají kroky a sledují ukazatele, jako jsou kvalita spánku či tepová frekvence, začínají na několika stokorunách. V takovém případě však většinou dostanete nepříliš přesný přístroj s aplikací, která za těch pár korun pravděpodobně nestojí. Dalším běžným nedostatkem bývá krátká životnost baterie.

Ceny kvalitních náramků a chytrých hodinek začínají někde kolem dvou tisíc. Data z nich ovšem bývají velmi přesná a jejich výrobci navíc pravidelně aktualizují aplikaci, která data zpracovává a interpretuje. K dispozici jsou i údaje, jako jsou změny tělesné teploty během spánku, dechová frekvence a saturace krve kyslíkem nebo úroveň stresu. Tyto aplikace také lze propojit s chytrými osobními váhami a zaznamenávat do nich jídelníček.


Přečtěte si také:


Fitbit pro každého, Garmin pro sportovce

Skvělým řešením pro většinu lidí jsou hodinky nebo náramky Fitbit. Poslouží všem rekreačním sportovcům, kteří se snaží ve volném čase zdravě hýbat, i dietářům. Velkou devízou je komunita uživatelů a také prémiové funkce, jako jsou individuální tréninkové plány na míru. Jak už ale jejich název napovídá, za ty je třeba si opět připlatit. Aplikace je poměrně dost gamifikovaná, umožňuje vám soupeřit se známými i neznámými lidmi a motivovat se navzájem.

Poněkud dražší jsou náramky, hodinky a sporttestery od firmy Garmin. Po těch sáhnou opravdoví sportovci, pro které je hračkou překonávat stovky kilometrů na kole či běhat desítky kilometrů. Některé lze propojit i s hrudním pásem. Pokud jde o funkce spojené se silovým či výkonnostním tréninkem, Garmin pravděpodobně nemá konkurenci. Často jej doporučují také fitness trenéři a instruktoři.

Apple pro fajnšmekry

Obě předchozí varianty oslovují především majitele mobilů s operačním systémem Android. Fanoušci Apple obvykle volí hodinky s nakousnutým jablíčkem a obdobnými funkcemi. Jejich poslední generace přichází s výrazně prodlouženou životností baterie, mají tradičně skvělý design a jejich propojení s telefony i počítači s iOS je prakticky dokonalé.

Nevýhodou je vyšší cena, ale i skutečnost, že jde spíše o nástroj pro efektivní ovládání mobilu než o sportovní náramek jako takový. Aplikace Zdraví sice patří k těm kvalitnějším, ale ve srovnáních obvykle zastává za Fitbit, pokud jde o sledování denních aktivit a zdravotního stavu.

Autorem článku je Tomáš Michálek

Náhledový obrázek: Ketut SubiyantoPexels/volně k užití