Pomoc psychologa online, virtuální služby psychologa, psychoterapie online, covid

Jak se nezbláznit v době covidové aneb online terapie

Covidovou dobu většina lidí tráví v izolaci, karanténě, zkrátka o samotě doma. Podniky jsou zavřené, nemůžeme se jít v pátek večer bavit do klubu nebo mrknout do kina na film. Společenské setkávání je omezené na členy vlastní domácnosti. Spousta lidí nemůže pracovat, neví, jak vyjít s penězmi a některá čerstvá podnikání možná tuto dobu bohužel ani nepřežijí. Žili jsme v uspěchané upracované době a najednou se vše zastavilo. Mezilidské vztahy, ale i naše psychika, prochází tvrdou zkouškou. Jak se z těchto úskalí covidové doby nezbláznit?

Pomoc psychologa online

Terapie. Spousta z nás má nějaké problémy, se kterými si nevíme rady a svěřit se odborníkovi rozhodně není nic, za co bychom se měli stydět. Naopak. Uvědomit si své problémy a snažit se s nimi něco dělat, je velký krok kupředu. Jak ale v dnešní omezené době využít služby psychologa? Tento obor se také přetransformoval do online prostředí. Vznikly portály jako terap.io nebo hedepy, prostřednictvím kterých lze online terapii podstoupit.

Terapie probíhá klasicky jako normální offline sezení. S tím rozdílem, že při offline sezení se o příjemnost prostředí stará sám terapeut, kdežto při online terapii je to pouze na vás. Je důležité, abyste se při terapii cítili příjemně a tato zodpovědnost padá na vaši hlavu.

Kromě toho, že nemusíte nikam dojíždět, je výhodou online terapií výběr z velkého množství odborníků. Nejste vázáni na určité město, kde je obvykle jen pár terapeutů. Na terap.io vyplníte krátký dotazník, dle kterého jsou vám doporučeni terapeuti. Už jste si vybrali správného odborníka, ale co teď? Jednoduše si naplánujete první sezení. Terapeut vypíše volné termíny a pomocí pár kliknutí si terapii domluvíte. Na sezení se připojíte v daný termín přímo z aplikace.

Virtuální deníček nálad

S mobilní aplikací Daylio můžete sledovat své nálady. Každý den se vás zeptá, jak jste se dnes měli, jaké aktivity jste prováděli, s kým jste trávili čas nebo jestli jste splnili nastavený návyk. Zpětně si pak můžete prohlédnout statistiky nebo odznáčky za úspěchy. Daylio vám dokonce ukáže, jaké aktivity do jaké míry ovlivňují vaši náladu. Doufám, že váš deníček nálad bude co nejvíce pozitivní. 🙂

Autorkou článku je Karolína Petrželová