aplikace, cvičební plány, cvičení online, Down Dog, FITFAB Strong, Fitify, HIIT, jóga, mobilní aplikace, návyk na cvičení, online aplikace, Online Fitness, Seven – Quick At Home Workouts, silová cvičení, trénink online, virtuální cvičení, YouTube

Jak se udržet ve formě v době pandemie: Cvičení online

Byli jste dříve zvyklí chodit do fitka, na lekce jógy nebo pilates? Probíhající pandemie nám spoustu možností, jak se hýbat, překazila. Co nám tedy zbývá? Jak se v téhle době udržet ve formě? Podívejte se na několik tipů na lekce cvičení, které probíhají online a jsou dostupné nejen časově, ale i finančně.

Než se doma do tréninku pustíte, zjistěte, kdy je nejlepší čas na cvičení.

FITFAB Strong

FITFAB Strong je úspěšný projekt advokátky a blogerky Andy Pavelcové, který se snaží zvednout Čechy z gaučů. Čtyřtýdenní cvičební program naleznete na YouTube úplně zdarma. Můžete si vybrat z několika kategorií od jógy po silová cvičení nejrůznějších obtížností. Na webu FITFABu najdete i cvičební plány, které vám poradí, kdy si zacvičit a který den si dát naopak volno. Nic se nesmí přehánět. Sama za sebe můžu tenhle projekt rozhodně jen doporučit. Kromě dobrého pocitu ze cvičení budete lekci končit i se spoustou pozitivní energie.

Online Fitness

Na webu onlinefitness.cz najdete přes 40 kategorií lekcí, které můžete absolvovat doma. Měsíční členství můžete pořídit jen za 189 Kč. Na jejich e-shopu se dají sehnat i ONFIT tréninkové karty, na kterých najdete kratší série, ke kterým nepotřebujete žádné cvičební pomůcky, jen své tělo.

Fitify

Fitify je mobilní aplikace pro iOS i Android, která vás dostane do formy. Appka vám pomůže vytvořit návyk na cvičení. V módu Custom workouts si můžete nadefinovat vlastní personalizovaný trénink. Na začátku projdete dotazníkem, díky kterému dostanete cvičící plán přímo na míru. Při ročním předplatné Fitify vyjde na cca 150 Kč měsíčně.

Down Dog

Tohle je přesně něco pro milovníky jógy. Down Dog je aplikace nejen pro vyznavače dynamického Vinyasa flow jógového směru. Ten vám zvýší tepovou frekvenci a provází vás plynule z ásany do ásany. Sami si vyberete obtížnost a délku lekce. Aplikace je velmi snadno použitelná a většina obsahu je dostupná zdarma.

Seven – Quick At Home Workouts

Nejen milovníci cvičení HIIT, tedy velmi intenzivních intervalových tréninků, si přijdou s appkou Seven na své. Aplikace vám pomůže spálit tělesný tuk, zlepšovat svalový tonus a zvyšovat ohebnost. Pěkně postupně v appce získáváte úspěchy, takže motivace vám určitě chybět nebude.

Autorkou článku je Karolína Petrželová

Vyzkoušeli jste už někdy některé z online cvičení? Co vám to přineslo nebo přináší? Případně o online cvičebních lekcích teprve uvažujete? Na jaké druhy cvičení se chcete zaměřit, a proč? Napište nám do komentářů níže.