Virtuální sídlo – co to je a jaké má výhody?

Virtuální sídlo je užitečné pro firmy, které potřebují profesionální adresu pro obchodní účely, ale nemají k dispozici klasickou kancelář. Adresa virtuálního sídla se může použít pro fakturování, korespondenci, zpracování objednávek nebo jako adresa pro zákaznický servis. Virtuální sídlo také nabízí širokou škálu dalších služeb, včetně sekretářských, kancelářských a vyřizovacích služeb. Je to také efektivní způsob, jak ušetřit náklady na nájem, internet a elektřinu. Náklady na virtuální sídlo jsou obvykle mnohem nižší než náklady na tradiční kancelář.

V dnešním článku Vám ukážeme k čemu virtuální sídlo slouží.

Výhody virtuálního sídla

Důvěryhodnost

Virtuální sídlo nabízí řadu výhod pro podniky všech velikostí. Nejen, že umožňuje firemním představitelům snížit náklady na nájem kanceláří a personál, je to také skvělý způsob, jak si vylepšit obraz firmy. Když firmu přestěhujete na prestižní adresu, je to skvělý způsob, jak ukázat, že se váš podnik stává úspěšnějším. Virtuální sídlo také pomáhá podnikům získat důvěru zákazníků a partnerů. Když je firma registrována na prestižní adrese, je to pro potenciální zákazníky a partnery důkaz, že jejich podnik je vážný a důvěryhodný.

Cena virtuálního sídla

Ceny virtuálního sídla se pohybují v řádu stokorun měsíčně. Naopak pronájem nějaké fyzické kanceláře se může vyšplhat i na několik tisíc měsíčně a to obzvláště ve větších městech. Vezmeme-li rozdíl ceny virtuálního sídla a koupě kanceláře, tak tam je rozdíl ještě větší. Virtuální sídlo vám ušetří náklady a to i při začátku podnikání.

Administrativní zátěž

Jak jsem psal výše, tak velkou výhodou virtuálního sídla je snížení administrativní zátěže pro Vaši firmu. Většina poskytovatelů sídel nabízí doprovodné služby, které se týkají zpracování došlé korespondence – ať už se jedná o notifikace o došlé poště a nebo její skenování či přeposílání na jinou adresu. Někteří poskytovatelé nabízejí i služby virtuální asistentky.

Kontroly z finančního úřadu

Mezi námi – většina společností, které mají virtuální sídlo ve větších městech (Praha, Brno, Ostrava), spoléhají na to, že vzhledem k vysokému počtu společností ve městě, nehrozí tak časté kontroly z Finančního úřadu, jako ve městech menších. A reálná zkušenost z praxe? Funguje to tak. Takže ti, kteří se záměrně chtějí vyhnout kontrolám z Finančního úřadu, tak svoje sídlo stěhují na tyto adresy.

Má virtuální sídlo nějaké nevýhody?

Na nevýhody virtuálního sídla můžete narazit, pokud si vyberete špatného poskytovatele sídla. Může se stát, že Vám pozdě, nebo vůbec, nedá avízo o došlé poště, že neposkytne součinnost, kterou vyžadují úřady a nebo že nesplní zákonné podmínky pro umístění sídla – jedná se především o označení sídla firmy.

U koho zřídit virtuální sídlo?

Já osobně doporučuji využít služeb virtuálního sídla u Mojesidlo.cz, kteří nabízejí adresy v Praze a to celkově na třech adresách. Vybrat si můžete z adres, které jsou umístěné po celé Praze. Cena je rovněž velice přívětivá.

Adresy virtuálního sídla

  • Virtuální sídlo Praha 1 – Školská 660/3, Praha 1, 110 00
  • Virtuální sídlo Praha 6 – Uralská 689/7, Praha 6, 160 00
  • Virtuální sídlo Praha 8 – Děčínská 552/1, Praha 8, 180 00

Jak můžete vidět, tak se jedná o prestižní adresy v Praze, které jsou na žádaných lokalitách. Všechny nemovitosti mají ve vlastnictví, takže souhlas s umístěním sídla dostanete přímo od vlastníka konkrétní nemovitosti. Samozřejmostí je označení společnosti řádně a podle zákona na budově.

Takže pokud hledáte virtuální sídlo, tak se podívejte na web mojesidlo.cz