3D prohlídky, brýle na virtuální realitu, cestování, chytrý telefon, digitální technologie, doba covidová, mobilní aplikace, moderní technologie, online aplikace, online expozice, online služby, platforma, smartphone, videoprodukce, videoprohlídky, virtuální brýle, virtuální brýle na mobil, virtuální cestování, virtuální exkurze, virtuální expedice zoo brno, virtuální expozice, virtuální galerie a výstavy, virtuální galerie obrazů, virtuální muzeum, virtuální návštěva muzea, virtuální počítač, virtuální procházky, virtuální prohlídka, virtuální prohlídka muzea, virtuální prohlídka národní galerie, virtuální prohlídka říma, virtuální prohlídky, virtuální prohlídky hrady, virtuální realita brýle, virtuální realita na mobil, VR, VR brýle

Nechce se vám do podzimní sloty? Vydejte se na virtuální procházku

Podzimní sychravé počasí většinou delším túrám zrovna dvakrát nesvědčí. Navíc je brzy tma, a tak nezbývá, než končit výlety už v podvečer. Nebo se vydat na ty virtuální. S příslovečným cestováním prstem po mapě totiž už mají pramálo společného. Díky rozvoji moderních technologií i pandemii koronaviru dnes mohou virtuální procházky ty skutečné téměř plnohodnotně nahradit.

Zadarmo tak napůl

Vytvoření kvalitní virtuální procházky pochopitelně není levná záležitost, a tak jsou ty bezplatné většinou o poznání kratší než placené. A nenabízí ani tolik možností, nejsou-li nějakým způsobem dotované. Na druhou stranu jich je i v České republice několik stovek, a tak se můžete virtuálně vypravit třeba po našich hradech a zámcích na stránkách www.virtualtravel.cz. A na Streamu pro změnu najdete ty vodácky nejatraktivnější úseky českých i moravských řek se zajímavým komentářem. Virtuální prohlídky nabízí také řada muzeí i galerií, byť se většinou týkají jen stálých expozic.

Placené procházky se vší parádou

Pestřejší možnosti nabízejí placené virtuální procházky, které si většinou můžete přehrát prostřednictvím videoplatformy s přímou platbou. Ať už se jedná o virtuální expedici kolem světa s brněnskou ZOO, nebo třeba o exkurzi do některého ze světových velkoměst. Ve druhém však případě budete muset skousnout skutečnost, že řada virtuálních procházek zatím není lokalizovaná do češtiny.

Ale doposud jsme se procházeli jen za pomoci počítače nebo telefonu. Ty nejlepší virtuální procházky vám zprostředkují brýle, případně celý set na virtuální realitu. V takovém případě se budete moci po cílové destinaci opravdu rozhlédnout, a v některých případech i doopravdy pohybovat. A prostřednictvím aplikace Google Earth VR si dokonce můžete splnit dětský sen. A když vás létaní omrzí, s platformou Underwater Earth se můžete ponořit do hlubin oceánů i do mělkých šelfových moří.

Náhledový obrázek: ptraPixabay/volně k užití