Není mnoho oborů, kterým pandemie koronaviru prospěla. Ale online vzdělávání je jednou ze světlých výjimek. Vznikla tak celá řada komerčních i nekomerčních projektů, z nichž některé může využívat i široká veřejnost. Existují pochopitelně tucty vysloveně hloupých online testů, které vám mají pomoci vybrat si zaměstnání, odhalit vaše skryté talenty a podobně. Těm se ale obloukem vyhneme a zaměříme se na ty, které jsou opravdu přínosné, zábavné, nebo nejlépe obojí. Podívejte se na ty nejzajímavější virtuální online kvízy.
British Council
Většina internetových kvízů je pochopitelně v angličtině, a tak začínáme s tím, který vám pomůže proniknout do nejpoužívanějšího světového jazyka. Na stránkách oficiální britské vzdělávací organizace British Council najdete nejen studijní materiály a gramatická cvičení, ale také bezplatné poslechy a kvízy.
Kahoot
Jednou z nejzajímavějších platforem z oblasti vzdělávání je Kahoot, který během distanční výuky úspěšně využívali i progresivnější čeští učitelé. Kahoot umožňuje nejen kantorům vytvářet kvízy, které pak studenti v reálném čase prostřednictvím mobilní aplikace nebo webového prohlížeče řeší. Kahoot klade důraz na sociální stránku a vyzdvihuje přirozenou lidskou soutěživost. Kahoot si můžete vyzkoušet i se svými přáteli či náhodně vybranými soupeři z celého světa.
České kvízy
Zábavné i vzdělávací kvízy pochopitelně vznikají také u nás. Na stránkách České televize si můžete vyzkoušet, jak se cítí účastníci ikonického pořadu AZ kvíz. Soutěží vás dokonce provedou skuteční moderátoři, kteří načetli jednotlivé otázky a nezapomenou vás pochválit za každou správnou odpověď.
Konkurenční televize Nova zase nabízí online kvízovou hru Dobyvatel. Ta však není přímo z její dílny, a navíc je v této chvíli dostupná jen jako aplikace pro mobilní telefony nebo tablety.
Vlastní kvízy, které ovšem nejsou interaktivní, pak nabízejí prakticky všechny české online deníky nebo třeba Český rozhlas.
Náhledový obrázek: aleksandrdavydovphotos/volně k užití