Navštívit kurz vaření není ostuda. A jde to i online

Koronavirová pandemie mění také naše stravovací návyky. Alespoň dočasně byly uzavřené nejen restaurace, ale i školní jídelny, vysokoškolské menzy či závodní kantýny. Řada zaměstnanců zůstává doma na home office. Rostoucí ceny navíc vedou řadu lidí k úspornějšímu životnímu stylu, se kterým se stravování mimo domov obvykle neslučuje. Počet těch, kteří si běžně vaří, tak výrazně vzrostl, stejně jako poptávka dovážkových službách. Ale má to jeden háček. Češi totiž podle nutričních specialistů neumí vařit.

Nebo přinejmenším neumí vařit zdravě. Není náhodou, že se česká populace potýká s obvyklými důsledky nesprávného stravování, jako jsou nadváha či obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka nebo některé druhy rakoviny, častěji než je běžné. Stačí přitom málo – lehce upravit své stravovací návyky a zlepšit kulinářské dovednosti. Obojí dnes jde i online a z pohodlí domova.

Virtuální kurzy vaření: Česká i světová kuchyně

Některé virtuální kurzy vaření můžete absolvovat bezplatně. Za těmi často stojí neziskové organizace brojící proti některým civilizačním onemocněním, a tak si můžete být jisti, že půjde o opravdu zdravé recepty. Jiné kurzy připravily známé osobnosti ze světa gastronomie. Ty bývají placené, a často také vyžadují určitou základní úroveň dovedností, nebo alespoň ochotu investovat také do prémiových surovin.

Mnohem pestřejší výběr virtuálních kurzů vaření mají ti, kteří se domluví anglicky nebo jiným světovým jazykem. Možnosti jsou dnes prakticky neomezené, díky online kurzům z vás může být mistr sushi, guru indické kuchyně nebo odborník na recepty některého z mnoha afrických kmenů. Tedy pokud se vám podaří sehnat správné ingredience. U placených kurzů v angličtině je také běžné, že jsou vám v určitých hodinách k dispozici tvůrci kurzů, aby zodpověděli vaše doplňující dotazy či vysvětlili některé nejasnosti.

Náhledový obrázek: studioroman/volně k užití