technologický startup, podnikání, práce, online služby, virtuální služby, digitální služby

České technologické startupy, které mohou nakopnout i váš byznys

Koncept SaaS není jen doménou velkých technologických firem, právě naopak. Jeho základní principy jsou skvělým podhoubím pro stovky malých startupů, jejichž zakladatelé si mohou prožít svou variaci snu o klucích z tátovy garáže, kteří změní svět. I když se už dnes podobné projekty nerozjíždí z garáží, ale třeba z coworkingových hubů nebo vysokoškolských kolejí.

V dnešním článku představíme české firmy, které mají velký potenciál i ambice prorazit nejen na našem trhu, a tak by neměly uniknout vaší pozornosti. Tím spíše, že cenová politika rozvíjejících se firem je o poznání přívětivější než ta, kterou razí etablované společnosti se stabilní klientelou.

Freelo

Pokud jde současná éra home office někomu k duhu, jsou to aplikace určené k efektivnímu řízení projektů a time managementu. Takového software pochopitelně existuje nepřeberné množství, ať už pro osobní či firemní použití. Freelo se inspiruje těmi nejlepšími, třeba Trellem, jak jste možná vycítili z názvu. Boduje především intuitivním ovládáním a pokročilými možnostmi integrace prostřednictvím API, ale také českou lokalizací a podporou.

Správně nastavené (a používané) Freelo odhalí, kdo se jen veze na práci ostatních, kde se procesy zadrhávají a kde jsou ve vaší organizaci práce úzká hrdla. Konkurenci se Freelo rozhodlo čelit velmi příznivou cenovou politikou, v době pandemie navíc nabízí 50% slevu pro začínající podnikatele. Sympatické také je, že Freelo nabízí bezplatné webináře a poradenství. Při implementaci nástroje však možná budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, máte-li větší firmu nebo složité či nestandardní procesy.

Ecomail

Ecomail už je sice na trhu šestým rokem, ale česká alternativa ke službě Mailchimp se rozjížděla pozvolna. Ecomail sice nenabízí tolik možností jako jeho známější konkurent, alespoň prozatím, pro české a slovenské klienty má však hned několik výhod. Protože se tento mailingový nástroj zaměřuje primárně na středoevropský trh, může garantovat vyšší doručitelnost e-mailů i na z globálního pohledu okrajové freemailové domény. Velkým benefitem je integrace Ecomailu s jinými českými řešeními, například Shoptetem, nebo automatické oslovování pátým pádem.

Rossum

Nejméně známou, ale neméně zajímavou firmou z dnešní trojice doporučených, je Rossum, který se už úspěšně potýká i se zahraniční konkurencí. Firma se zaměřuje na automatické zpracovávání dat. V počátcích podnikání ji využijete zejména na strojové čtení a segmentaci faktur či dalších účetních dokladů, kde spolehlivě nahradí účetní i fakturanta. Na rozdíl od lidské síly, která může snadno udělat chybu z nepozornosti, je tato služba naprosto přesná. Při správné integraci a propojení s účetním software a internetovým bankovnictvím vám může Rossum ušetřit hodně práce, času, a tím pádem i peněz.

Autorem článku je Tomáš Michálek