Virtuální vzdělávání v online době

Virtuální vzdělávání v online době

Vzdělávání vlivem pandemie podstoupilo značnou změnu. Povinná školní docházka se přesunula na distanční výuku, což je oříšek pro spoustu dětí, rodičů, ale i učitelů. Jak ale uspokojit dospělé, kteří mají touhu se neustále vzdělávat?

V pandemické době se celý svět přesunul do onlinu a vypadá to, že do normálního stavu se jen tak nedostaneme. Nezbývá, než si zvyknout na to, že téměř všechno je v dnešní době online. Prakticky jedinou možností, jak se samostatně vzdělávat, jsou online kurzy. Podívejte se na několik zajímavých možností pro virtuální sebevzdělávání, které najdete na českém trhu.

Virtuální výuka: Jak na jazyky

V dnešní době plné cestování a globálního trhu je umět cizí jazyky důležitější než kdy dřív. Jak se ale naučit jazyk, když nemůžeme docházet na kurzy do jazykových škol?

Jedna ze skvělých alternativ jazykových kurzů je aplikace Duolingo. Roztomilá sovička, kterou si Duolingo zvolilo jako patrona, vás každý den nabádá, abyste věnovali alespoň 5 minut vzdělávání v oblasti jazyka, jaký si zvolíte. V aplikaci si můžete přidat své přátele a následně vidíte v grafu porovnání vašeho a jejich progresu. S Duolingem se dá dost dobře vzdělávat i s verzí zdarma, ale pokud vám to nestačí, můžete si koupit předplatné, které obsahuje pár funkcí navíc.

Jazyky, kterými se nemluví

Teď asi přemýšlíte, co tím myslím. A přitom je to téma, se kterým se každý setkáváme denně. Mám na mysli tvorbu webů, tedy programování, kódování a vše, co k tomu patří. Myslím, že můžeme říct s jistotou, že tenhle obor má budoucnost. Této oblasti se věnuje portál LEARN2CODE. Mají spoustu kurzů od základů webdesignu přes vytváření e-shopů až po programování her. Předplatné si můžete pořídit za 1 299 Kč měsíčně, ale v nabídce naleznete i pár kurzů zdarma.

Online vzdělávání v oblasti businessu

V dnešním světě se vyvíjí neustále nové a nové technologie, aplikace či vědomosti. Neméně důležité je ale také posouvání se v oblasti tzv. soft skills (neboli jemné dovednosti), které se týkají oblasti sociální a emoční inteligence a chování. V obou těchto směrech se můžete vzdělávat pomocí portálu Seduo.cz. Najdete ten kurzy z oblasti HR, leadershipu, komunikace, marketingu, osobního rozvoje a spousty dalších. Jednotlivé kurzy jsou různě zpoplatněné a školit vás touto formou mohou jedničky ve svém oboru jako například odborník na angličtinu Bronislav Sobotka, expertka na copywriting Michelle Losekoot a další.

Na technologie a osobní rozvoj se specializuje web Digiskills.cz. Jeho tvůrci se zaměřují na vzdělávání firem pomocí tzv. microlearningu, který je postaven na krátkých praktických videích a tipech.

Autorkou článku je Karolína Petrželová

Vyzkoušeli jste už někdy některou z online služeb pro sebevzdělávání? Co jste se naučili? Nebo o virtuální výuce teprve uvažujete? Na jaké dovednosti, znalosti se chcete zaměřit, a proč? Napište nám do komentářů níže.