nejlepší multihosting

Nejlepší multihosting – doporučení a srovnání

Jaký je nejlepší multihosting? Na co si dát pozor při výběru multihostingu? A co to vlastně multihosting je? Vše se dozvíte v tomto článku.

Od roku 2010 se tak nějak plácám v online světě a vyzkoušel jsem si řadu hostingů. Možná si někteří pamatují, jak jsem je veřejně testoval na WPcesko.cz a hodnotil na nich výkon pro redakční systém. Hostingům a doménám jsem se přestal nějak věnovat a už jsem si nechal jen pár webů na toto téma:

Před časem jsem koupil i tento web VirtualniSluzby.cz a chtěl bych na něm oživit obsah a proto jsem se rozhodl, že článek na téma nejlepší multihosting napíšu sem a ne, jak je zvykem na Wladass.cz

Čas od času mi někdo napíše, jestli bych mu nedoporučil nějaký hosting a nebo službu, tak tento článek využiji i v budoucnu.

Co je to multihosting?

Multihosting je druh hostingu na který můžete umístit více domén druhého řádu, čili 2+ Zpravidla jej využívají ti, kteří mají více webů a chtěji je mít pod jedním účtem u hostingové společnosti a nebo mít pro ně sdílený prostor.

Při výběru multihostingu je potřeba dát pozor na to, zda se skutečně jedná o multihosting a ne na tzv. alias hosting a zda jsou adresáře na serveru odděleny. Neoddělené adresáře u multihostingů s sebou nesou značné bezpečnostní riziko. Pokud dojde k napadení jednoho webu na účtu, tak může dojít snadno k napadení webů ostatních.

Multihosting má zpravidla lepší parametry, než klasický hosting pro jednu doménu. Ať už se jedná o prostor pro web a databáze, tak i pro emaily. Vše by mělo být úměrné počtu domén, pro které je multihosting určen. Můžete mít multihosting pro 5 domén, ale třeba i pro 50, nebo pro „neomezeně“ domén. Trh se přizpůsobil a reagoval na požadavky zkazníků.

Kromě ceny by Vás měl zajímat prostor pro webovou prezentaci, pro emaily a pro databáze. Nezapomínejte i na počet současně běžících procesů a další nastavení spojené s nastavením PHP (memory_limit, max_execution_time, max_input_time atd) a mějte na paměti i informace ohledně počtu emailových schránek, jejich maximální velikosti atd.

U řady společností existují konfigurátory, které Vám umožní navolit parametry podle Vašich představ.

Nejlepší multihosting?

Čekali jste takový ten klasický článek, kde bych Vám doporučil ten nejlepší multihosting podle toho, kdo by mi dal větší provize z affiliate a nebo podle toho, kdo by si zaplatil za propagaci? Tak u mě ne, bohužel 🙂 V tomto článku Vám ukážu jak vybrat nejlepší multihosting právě pro Vás a provedu Vás parametry, technickými informacemi a v závěru si multihosting můžete vybrat z několika uvedených společností.

Nejlepší poměr cena/výkon

Pro méně náročné klienty mám osobně delší dobu oblíbený hosting BlueBoard. Je to stabilní společnost, která má jeden jediný tarif, který je zároveň multihosting.

blueboard logo

Parametry multihostingu Blueboard

 • Multihosting až pro 10 domén
 • Prostor pro web: 10GB
 • Pro každou doménu lze vytvořit až 50 schránek
 • Každá může mít kapacitu až 8 GB
 • Kapacitu i počet lze navýšit za příplatek
 • memory_limit : 256 MB
 • Zálohy 14 dní zpětně na FTP
 • WordPress na jedno kliknutí

Hosting od Blueboardu doporučuji všem, kteří chtějí a nebo potřebují multihosting od stabilní společnosti se super výkonem a ještě skvělejší zákaznickou podporou. Kdykoliv jsem pro sebe a nebo pro své klienty cokoliv potřeboval (především nadstandardní služby), tak vždy skvělá komunikace a fajn přístup.

Cena tohoto hostingu je 79kč měsíčně bez DPH.

Blueboard patří dlouhodobě mezi moje oblíbené společnosti.

Výkonný multihosting

Pokud potřebujete výkonný multihosting, tak zbystřete. Právě pro Vás je určen multihosting od exon.io, který já osobně využívám už dlouhou řadu let.

Parametry multihostingu exon.io – tarif starter

 • Neomezují počet domén na hostingu
 • Prostor pro web: 60GB NVMe SSD
 • 3vCPU a 3GB RAM
 • 12 procesů
 • Neomezeně databází a emailů
 • 3GB PHP Memory Limit
 • Spousta aplikací na jedno kliknutí v administraci

Za mě osobně jeden z nejlepších hostingů u nás. Pokud hledáte výkonný hosting, tak je tohle ten, který hledáte. Je jedno jestli máte navštěvovaný magazín, nebo eshop s desítkami tisíci položkami. A individuální přístup? Bez něj si už exon.io nedovedu představit. Je jedno jestli je den nebo noc – vždy dostanu odpověď obratem a případný problém (zpravidla se nachází mezi monitorem a židlí) je hned vyřešený. V jejich administraci (využívají cpanel) si můžete snadno spravovat nastavení hostingu (instalovat aplikace, upravovat verze PHP a nastavovat parametry).

Tarif STARTER stojí 250kč měsíčně s DPH.

Multihosting od exon.io využívám na 99% svých webů.. A že jich mám.

Specialisté na multihosting

Hledáte opravdové specialisty na multihosting? Podívejte se na Svethostingu.cz. Jsou leaderem na poli multihostingových řešení. Nabízené řešení poskytuje pohodlí běžného sdíleného webhostingu a zároveň volnost, kterou může nabídnout pouze VPS.

Parametry Svethostingu.cz

 • Až 5 x CPU, 16 384 MB RAM,
 • Až 210 GB prostoru

Něco extra?

Pokud potřebujete výkonný hosting a pro více webů, tak můžete vyzkoušet ten od Českého hostingu. Vysoký výkon, nadstandardní technická podpora a stálost na české scéně zaručuje, že tenhle hosting patří mezi špičky u nás.

Parametry Českého hostingu

 • 20 GB prostoru pro web
 • Paměť pro PHP 1024 MB

Rozumný multihosting

Ne vždycky potřebujete multihosting pro desítky domén. Pokaždé není ani potřeba mít velký prostor pro web, databázi a nebo emaily. Vybral jsem tedy hosting od g-hosting.cz který Vám vystačí pro 2 domény.

Tento hosting provozuje společnost Gransy s.r.o., kterou můžete znát díky službám Subreg.cz, Station.cz a nebo třeba Anycastdns.cz

Parametry multihostingu g-hosting – tarif PHPstarter

 • 3 GB prostoru
 • multihosting pro 2 domény

Vybral jsem tedy několik programů, které bych doporučil v závislosti na tom, jak náročný multihosting potřebujete. Pokud budete potřebovat poradit s výběrem hostingu, tak mě kontaktujte.

TIP: Pokud hledáte spolehlivé e-shopové řešení, tak mrkněte na náš článek: Shoptet.cz alternativa? Představujeme Exitshop.cz a pokud hledáte WordPress hosting, tak mrkněte na článek: Nejlepší WordPress hosting – doporučení a srovnání

Jaký je tedy nejlepší multihosting?

Připravil jsem si pro Vás na závěr tabulku, ve které naleznete ty nejlepší multihostingy, které jsem vyzkoušel a které rád doporučím.

Blueboard
10/10

Pro méně náročné klienty mám osobně delší dobu oblíbený hosting BlueBoard. Je to stabilní společnost, která má jeden jediný tarif, který je zároveň multihosting.

exon.io
10/10

Pokud potřebujete výkonný multihosting, tak zbystřete. Právě pro Vás je určen multihosting od exon.io, který já osobně využívám už dlouhou řadu let.

Svethostingu.cz
10/10

Hledáte opravdové specialisty na multihosting? Podívejte se na Svethostingu.cz. Jsou leaderem na poli multihostingových řešení. Nabízené řešení poskytuje pohodlí běžného sdíleného webhostingu a zároveň volnost, kterou může nabídnout pouze VPS.