wordpress hosting

Nejlepší WordPress hosting – doporučení a srovnání

Máte web na WordPressu a nebo jej zakládáte a nevíte, jaký WordPress hosting vybrat? Tak přesně pro Vás je určený tento článek. Společně se podíváme na to, co je WordPress hosting, jaké by měl mít parametry, proč je tak specifický a podle čeho jej vybírat.

V jednom z předchozích článků jsem Vám doporučoval, jak vybrat multihosting a v dnešním článku se podíváme na další specifický typ hostingu a tím je WordPress hosting.

Pojďme se tedy společně podívat na téma WordPress hosting 🙂

Co je to WordPress?

Pro ty, kteří nemají tolik zkušeností s WordPressem, se pokusím shrnout základní informace a fakta o tomto redakčním systému.

WordPress je nejpopulárnější a nejčastěji používaný redakční systém pro tvorbu webových stránek. Jeho vysoká oblíbenost je způsobena především jeho jednoduchostí a uživatelskou přívětivostí, které umožňují i méně zkušeným uživatelům vytvořit profesionálně vypadající web. Přední výhodou WordPressu je jeho rozšiřitelnost pomocí tisíců dostupných šablon a pluginů, díky nimž lze snadno přizpůsobit vzhled a funkčnost webu dle potřeb uživatele. A navíc WordPress je zdarma – stejně jako velké množství šablon a pluginů.

Nejčastějším způsobem použití WordPressu je pro tvorbu blogů a firemních webových stránek. Já osobně využívám WordPress pro své klienty právě díky jeho jednoduchosti, širokým možnostem úprav a snadné správě obsahu. Jeho rozsáhlá komunita také pravidelně přidává nové aktualizace a vylepšení, což z něj činí skvělý nástroj pro tvorbu moderních a profesionálních webů.

Teď už se pojďme podívat na to, co to vlastně WordPress hosting je a podle čeho jej vybírat.

Co je to WordPress hosting?

WordPress hosting je specifický typ webhostingu, který je optimalizovaný pro provoz webových stránek vytvořených pomocí platformy WordPress. WordPress hosting se vyznačuje především vysokou spolehlivostí a rychlostí, což jsou důležité faktory pro každého majitele webu. Jak jistě víte, tak celá řada lidí má WordPress weby neoptimalizované, takže u těchto webů je potřeba trošku větší výkon, než u obyčejných statických stránek. Když k tomu připočteme, že hodně lidí má ve WordPressu spoustu pluginů, tak už se musíme reálně bavit o vyšším výkonu.

Vzhledem k tomu, že je WordPress nejpoužívanější redakční systém na světě, tak je často terčem i mnoha útokům a to na výkonu celého webu může být hodně znát.

Podle čeho vybírat WordPress hosting?

Při výběru WordPress hostingu je důležité se zaměřit na kvalitu poskytovaných služeb, a to nejenom za nejnižší cenu. Mnoho levnějších hostingu totiž nemusí mít dostatečnou kapacitu pro spolehlivý chod webu, což může vést k nestabilitě a pomalému načítání stránek. Proto je důležité se řídit spíše kvalitou než cenou. V závěru článku Vám doporučím několik společností, které mám reálně vyzkoušené v rámci mého testování a zaručuji Vám, že Váš WordPress web pošlape jak má 🙂

Jaké parametry by měl mít?

Ideálními parametry pro WordPress hosting jsou především dostatečný prostor na webový obsah a databázi, vysoká rychlost přenosu dat, spolehlivost a bezpečnost. Je také důležité, aby poskytoval zákaznickou podporu specializovanou na WordPress, aby v případě potíží s funkcionalitou webu byla schopna poskytnout potřebnou pomoc.

Pokud Vás zajímají technické parametry WordPress hostingu, tak vypisuji níže:

 • Dostatečný prostor pro web a databázi – alespoň 20 GB
 • Pro ulehčení instalace WordPressu doporučuji využít instalátor aplikací, které celá řada společností poskytuje
 • memory_limit alespoň 256 MB
 • PHP verzi vyšší než 7.4
 • MySQL verzi 8.0 nebo vyšší, MariaDB verzi 10.4 nebo vyšší

Nejlepší WordPress hosting podle mých zkušeností

Já osobně vždy doporučuji klientům hosting, který využívám sám pro své projekty. Mám s ním velmi dobré zkušenosti, poskytuje výbornou rychlost, spolehlivost a bezpečnost a navíc má skvělou zákaznickou podporu specializovanou na WordPress. Věřím, že kvalitní WordPress hosting je pro úspěšný web nezbytným základem.

Výkonný WordPress hosting

Podle mého názoru je to jeden z nejvýkonnějších hostingů u nás. Pokud potřebujete kvalitní hosting, nenajdete lepší volbu. Bez ohledu na to, zda provozujete vysoce navštěvovaný web nebo e-shop s velkým množstvím produktů, tento hosting Vám bude vyhovovat. A co se týče individuálního přístupu, neexistuje lepší možnost než exon.io. Odpovědi na dotazy jsou vždy rychlé, bez ohledu na denní dobu a případné problémy jsou okamžitě vyřešeny. Díky administraci (pomocí cpanel) je snadné spravovat nastavení hostingu, jako například instalovat aplikace, upravovat verze PHP nebo nastavit různé parametry. Já exon.io využívám na více než 100 webech a od roku 2010 jsem nepotkal lepší hosting, než tento.

Parametry multihostingu exon.io – tarif starter

 • Neomezují počet domén na hostingu
 • Prostor pro web: 60GB NVMe SSD
 • 3vCPU a 3GB RAM
 • 12 procesů
 • Neomezeně databází a emailů
 • 3GB PHP Memory Limit
 • Spousta aplikací na jedno kliknutí v administraci

Specialisté na WordPress

WPhosting jsou specialisté na WordPress. Postavili tarify na míru právě pro WordPress weby. Pokud hledáte speciality na WordPress, tak je najdete u WP-hosting.cz

Parametry tarifu WordPress Lite

 • 10 GB prostoru pro web
 • Paměť pro PHP 128 MB
 • Zálohy 30 dní

Stabilní WordPress hosting

Pokud hledáte stabilní WordPress na jednoduché i náročnější weby na WordPressu, tak se podívejte na nabídku hostingu od Český hosting.

Parametry Českého hostingu

 • 20 GB prostoru pro web
 • Paměť pro PHP 1024 MB

WordPress hosting za pár korun

Jestli hledáte nejlevnější WordPress hosting, tak mohu doporučit Wedos, mají garanci nejnižší ceny a podle parametrů a výkonu postačí na obyčejné WordPress weby. Pokud chcete ušetřit nějakou tu korunu, tak se podívejte na Wedos.

Parametry

 • Neomezený prostor na SSD
 • 512 MB PHP memory limit
 • PHP 8.x / 7.x / 5.x + MySQL/MariaDB
 • Garance nejnižší ceny

Multihosting pro WordPress

Pokud budete mít a nebo máte více WordPress webů více, tak je rozumné sáhnout po multihostingu od Blueboard.cz

blueboard logo

Parametry webhostingu Blueboard

 • Multihosting až pro 10 domén
 • Prostor pro web: 10GB
 • Pro každou doménu lze vytvořit až 50 schránek
 • Každá může mít kapacitu až 8 GB
 • Kapacitu i počet lze navýšit za příplatek
 • memory_limit : 256 MB
 • Zálohy 14 dní zpětně na FTP
 • WordPress na jedno kliknutí

Stejně jako v případě výběru multihostingu je potřeba si určit, jak náročný web na WordPressu budete mít. Jestli budete WordPress používat jen pro osobní web, nebo budete potřebovat větší prostor například pro fotky, nebo jestli na něm budete provozovat díky WooCommerce Váš e-shop. Pokud budete chtít s výběrem WordPress hostingu pomoci, tak mě klidně kontaktujte a společně určitě vybereme ten nejlepší WordPress hosting pro Vás a Váš web.

Jaký je tedy nejlepší WordPress hosting?

Připravil jsem si pro Vás na závěr tabulku, ve které naleznete ty nejlepší WordPress hostingy, které jsem vyzkoušel a které rád doporučím.

exon.io
10/10

Podle mého názoru je to jeden z nejvýkonnějších hostingů u nás. Pokud potřebujete kvalitní hosting, nenajdete lepší volbu. 

WP-hosting.cz
10/10

WPhosting jsou specialisté na WordPress. Postavili tarify na míru právě pro WordPress weby. Pokud hledáte speciality na WordPress, tak je najdete u WP-hosting.cz

Cesky-hosting.cz
10/10

Pokud hledáte stabilní WordPress na jednoduché i náročnější weby na WordPressu, tak se podívejte na nabídku hostingu od Český hosting.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *