Umění z celého světa v onlinu

Už vám chybí muzea a výstavy? I v dobách covidu se nemusíte ochuzovat o umění. I galerie a muzea se přetransformovaly do online světa. Můžete se tak snadno podívat skrze webové stránky na unikátní umělecká díla a výstavy z nejrůznějších koutů světa.

Muzeum J. Paula Gettyho, Los Angeles

V online expozici losangeleského muzea J. Paula Gettyho je k vidění spousta maleb, kreseb nebo soch vzniklých v rozmezí 8. až 21. století. Najdete zde evropské obrazy, rukopisy a dekorativní umění nebo dokonce evropské, asijské a americké fotografie.

Muzeum d’Orsay, Paříž

V muzeu d’Orsay v Paříži můžete narazit na umění vzniklé v letech 1848-1914. Budova sama vznikla z bývalého nádraží na břehu řeky Seiny. Vystavené obrazy či sochy si můžete prohlédnout zde.

Britské muzeum, Londýn

Na dálku si můžete také prohlédnout umělecká díla, která jsou vystavena v Britském muzeu v Londýně. V jeho sbírce najdete více než dva miliony let lidské historie a kultury. V online expozici mrkněte na umělecká díla, sochy nebo artefakty.

Muzeum přírodní historie, Londýn

Když už jsme v Londýně, podívejme se taky do přírodního londýnského muzea. Zde jsou k vidění nejrůznější exponáty ze zvířecí i rostlinné říše.

Rijksmuseum, Amsterdam

V online prostoru můžete navštívit i expozici amsterdamského muzea. Muzeum se zaměřuje na nizozemské umělce, můžete zde spatřit například Milkmaida od Vermeera nebo Rembrandtovu noční hlídku.

Vatikánská muzea, Řím

Vatikánská muzea nabízí i virtuální 360° prohlídky svých vnitřních prostor. Můžete si tak z pohodlí vašeho obýváku prohlédnout nejrůznější pokoje s klenutými stropy a nástěnnými malbami nebo dokonce Sixtinskou kapli přímo ve Vatikánu.

Guggenheim, Bilbao

Muzeum ve španělském Bilbau je jedinečné už svou architektonicky zajímavou stavbou z oceli a titanu, kterou navrhl architekt Frank Gehry. Na online prohlídce jsou k vidění, kromě budovy samotné, moderní a současná umělecká díla z poválečného období.

Autorkou článku je Karolína Petrželová