degustace, digitální služby, doba covidová, gastronomie, gurmán, labužník, online aplikace, online hovory, online komunikace, online služby, virtuální ochutnávky, virtuální služba, virtuální služby, zajímavá investice, Zoom

Trend doby koronavirové: Virtuální ochutnávky

Probíhající pandemie znemožňuje nabízet zákazníkům v plném rozsahu tolik oblíbené služby v řadě oborů. Dotýká se zejména gastronomie, která už od počátků protiepidemických restrikcí tradičně patří k prvním obětem každého zpřísnění opatření. Také čeští gurmáni se museli na dlouhé měsíce vzdát svého koníčku, nebo ho alespoň výrazně omezit. Ale lidská vynalézavost nezná mezí, a tak světlo světa spatřil nový gastronomický koncept – virtuální ochutnávky.

Ochutnávky připomínají online meetingy

Ne, nebojte. Nejde o žádný výmysl pro náruživé hráče online her, kteří své herní postavy opečovávají nadevše. Při virtuálních ochutnávkách doopravdy koštujete skutečné potraviny či nápoje. Ty si přitom v dostatečném předstihu objednáte domů, abyste je ve smluveném termínu mohli spolu se skupinkou, a někdy dokonce i s davem dalších labužníků okusit.

Největších virtuálních ochutnávek se opravdu účastnily stovky jedlíků či pijáků, ale většinou se jedná o podstatně komornější záležitost pro několik málo osob. V českých podmínkách nejvýše jednu či dvě desítky účastníků. Taková ochutnávka přitom připomíná online meeting. Většinou probíhá přes Zoom či jinou obdobnou platformu a vede ji organizátor nebo degustátor, jehož služby jsou v ceně objednaných pochutin.

Degustace s vlastním servisem

V Česku dnes můžete degustovat prakticky všechny druhy jídel a nápojů, které se běžně degustují. Někdy to ale má háček – v zásilce vám nedorazí například několik typů španělských uzenin, ale suroviny, které si musíte před ochutnávkou sami připravit. V těch jednodušších případech jde třeba o zrnkové kávy, které je třeba správně namlít a uvařit tu v moka konvičce, jindy v překapávači.

TIP: Degustace jsou i skvělým dárkem pro lidi, kteří milují alkohol.

Existují však i degustační balíčky grilovaných mas. Ta vám sice dorazí marinovaná, ale grilování už je na vás, byť vás pochopitelně povede organizátor akce. Bez vlastního úsilí se neobejdete ani u některých ochutnávek sushi. Naopak degustace vín, piva nebo sýrů na vás žádné velké nároky nekladou, a tak bývají zdaleka nejčastější.

Náhledový obrázek: Artem PodrezPexels/volně k užití