Trend doby koronavirové: Virtuální ochutnávky

degustace, digitální služby, doba covidová, gastronomie, gurmán, labužník, online aplikace, online hovory, online komunikace, online služby, virtuální ochutnávky, virtuální služba, virtuální služby, zajímavá investice, Zoom

Probíhající pandemie znemožňuje nabízet zákazníkům v plném rozsahu tolik oblíbené služby v řadě oborů. Dotýká se zejména gastronomie, která už od počátků protiepidemických restrikcí tradičně patří k prvním obětem každého zpřísnění opatření. Také čeští gurmáni se museli na dlouhé měsíce vzdát svého koníčku, nebo ho alespoň výrazně omezit. Ale lidská vynalézavost nezná mezí, a tak světlo světa spatřil nový gastronomický koncept – virtuální ochutnávky.

Ochutnávky připomínají online meetingy

Ne, nebojte. Nejde o žádný výmysl pro náruživé hráče online her, kteří své herní postavy opečovávají nadevše. Při virtuálních ochutnávkách doopravdy koštujete skutečné potraviny či nápoje. Ty si přitom v dostatečném předstihu objednáte domů, abyste je ve smluveném termínu mohli spolu se skupinkou, a někdy dokonce i s davem dalších labužníků okusit.

Největších virtuálních ochutnávek se opravdu účastnily stovky jedlíků či pijáků, ale většinou se jedná o podstatně komornější záležitost pro několik málo osob. V českých podmínkách nejvýše jednu či dvě desítky účastníků. Taková ochutnávka přitom připomíná online meeting. Většinou probíhá přes Zoom či jinou obdobnou platformu a vede ji organizátor nebo degustátor, jehož služby jsou v ceně objednaných pochutin.

Degustace s vlastním servisem

V Česku dnes můžete degustovat prakticky všechny druhy jídel a nápojů, které se běžně degustují. Někdy to ale má háček – v zásilce vám nedorazí například několik typů španělských uzenin, ale suroviny, které si musíte před ochutnávkou sami připravit. V těch jednodušších případech jde třeba o zrnkové kávy, které je třeba správně namlít a uvařit tu v moka konvičce, jindy v překapávači.

Existují však i degustační balíčky grilovaných mas. Ta vám sice dorazí marinovaná, ale grilování už je na vás, byť vás pochopitelně povede organizátor akce. Bez vlastního úsilí se neobejdete ani u některých ochutnávek sushi. Naopak degustace vín, piva nebo sýrů na vás žádné velké nároky nekladou, a tak bývají zdaleka nejčastější.

Náhledový obrázek: Artem PodrezPexels/volně k užití

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *