Vánoční přání hlásí po hluché dekádě, kdy si Češi posílali hlavně veselé i vážné novoročenky v textových zprávách, velký návrat. Z pohlednic a kartiček posílaných poštou se však stále častěji stávají přání digitální, která si jejich odesílatelé přizpůsobí obrazu svému. Digitální vánoční přání navíc může být interaktivní.
Interaktivní přání z online editoru
Počítačově zdatnější jedinci svedou připravit a nastavit interaktivní přání v některém z mnoha dostupných online editorů. Ty většinou nabízejí omezené funkce v bezplatné verzi a za symbolický poplatek v řádu několika dolarů je k dispozici i profesionální sada nástrojů na pokročilé úpravy a programování přáníček. V placené verzi navíc obvykle zmizí logo nástroje, ve kterém bylo přání připraveno. Jen pozor, ne každý takový online editor podporuje českou interpunkci.
Nechcete-li se prát s online editorem přání sami, můžete si za drobný poplatek koupit přednastavenou šablonu, do které jen doplníte fotografie či jiné obrázky a popisky. Takové přání pak můžete poslat e-mailem rovnou, nebo můžete nastavit jeho automatické odeslání ve vybraném čase. Druhá varianta je populárnější, přání si připravíte třeba už v polovině prosince a pak na něj nemusíte myslet, přesto bude doručené v ten pravý čas.
Digitální fotorámeček jako skvělý vánoční dárek
Posíláte-li přání pouze virtuálně, skvělým vánočním dárkem může být digitální fotorámeček. Zejména starší lidé si s digitálními přáními sami příliš neporadí a možnost promítat je v digitálním rámečku většinou uvítají. Digitální fotorámeček svede zobrazovat nejen virtuální přání, ale pochopitelně také fotografie, a dnes už dokonce i videa. Ta jsou mimochodem u virtuálních přání velkým trendem, i proto, že mobilní telefony dnes umí při jejich editaci doslova zázraky.
Náhledový obrázek: Suwaree Tangbovornpichet’s Images/volně k užití