Busuu, cizí jazyky, Duolingo, mobilní aplikace, Mondly, online aplikace, studium jazyků online, studium online, učení jazyků online, virtuální výuka, výuka jazyků online

Jak se učit jazyky online

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. V době internetu je opravdu jednoduché zahájit studium cizích jazyků a pustit se do učení. Nemusíte chodit do žádných kurzů nebo kupovat učebnice. Vystačíte si s některými online aplikacemi. Jaké aplikace jsou nejlepší volbou a pomohou vám nejlépe si vybraný jazyk osvojit?

Duolingo

Samozřejmě Duolingo, aplikace s maskotem roztomilé sovičky, je jednička v učení jazyků. Pokud už trochu umíte anglicky, naskytne se vám možnost vybrat si z více než 30 jazykových kurzů. Rozhodnout se můžete dokonce pro kurz valyrijštiny, jazyka známého z fantasy série Hra o Trůny nebo třeba klingonštiny, která zase pochází z fenoménu Star Trek.

Já mám osobní zkušenosti se španělštinou a musím říct, že Duolingo vás opravdu dokáže naučit se v jazyku orientovat zábavnou formou. V aplikaci si vyzkoušíte nejen překlady jednotlivých slovíček, ale také jak dát dohromady větu a jak správně španělsky psát. Duolingo vás také v některých cvičeních poslouchá, zda máte správnou výslovnost. Aplikace je skvěle použitelná i ve verzi zdarma.

Mondly

Aplikace Mondly slibuje až 33 kurzů jazyků. Každý den máte za úkol splnit jednu lekci. Aplikace se zaměřuje hlavně na konverzaci, ale naučí vás samozřejmě také gramatiku. V Mondly hezky vidíte svůj pokrok. Mondly můžete používat také ve free verzi. Pokud si ale nevystačíte se základními funkcemi, bude nutné si zakoupit předplatné.

Busuu

Busuu je aplikace, která nabízí 12 jazykových kurzů. Aplikace vás nabádá, abyste začali pouze 10 minutami denně. Velké změny může totiž udělat i malý pokrok, který můžete sledovat přímo v aplikaci. Zdarma si můžete vybrat jeden jazykový kurz. Pokud chcete více funkcí či naučit se více jazyků, musíte si Busuu předplatit.

Nejen jazykům, ale hlavně celkovému osobnímu rozvoji se věnuje vzdělávací platforma zaměřená na studenty Rise and Shine.

Autorkou článku je Karolína Petrželová

Náhledový obrázek: berkay08/volně k užití